Koronavirüs (COVID-19) – Avusturya Entegrasyon Fonu'ndan güncel bilgiler ve destek bildirimleri (Advertorial)

0

Bilgiler sürekli olarak güncellenmektedir

Korona ile ilgili güncel bilgileri ve devlet tarafından alınan tedbirleri Avusturya Entegrasyon Fonu (Österreichischen Integrationsfonds (ÖIF))‘nun internet sitesinde 17 farklı dilde bulabilirsiniz. Almanca bilgisi yeterli seviyede olmayan göçmenler ve mülteciler için önemli tedbir ve önlemler şu dillerde ÖIF’nin internet sitesinde mevcut bulunmaktadır: Arapça, Arnavutça, Boşnakça-Hırvatça-Sırpça, Çince, Farsça, İngilizce, Fransızca, Kürtçe, Peştuca, Polonca, Lehçe, Rumence, Rusça, Somalice, Ukraynaca ve Macarca.

Daha fazla bilgi için ÖIF’ye +43 1/715 10 51 – 263  numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Gerekli bilgileri bulabileceğiniz internet sitesi: www.integrationsfonds.at/coronainfo

ÖIF Lisan Portalı: Günün her saati kendi kendine Almanca öğrenme fırsatı
Çevrimiçi öğrenme platformu olan www.sprachportal.at’de birbirinden farklı eğitim materyali ücretsiz olarak mevcut bulunmaktadır. Web sitesinde Almanca’yı farklı seviyelerde konuşanları desteklemek adına çevrimiçi alıştırmalar, çalışma sayfaları ve dinleme alıştırmalarının yanında “Almanca Öğrenin” eğitim dergisi, çocuklar için erken dil desteği materyalleri, öğrenme podcastleri ve videolar da yer alıyor. Sınava hazırlık için örnek sınavlar ve pratik test setleri de ÖIF dil portalında mevcut bulunmaktadır. Ayrıca normal Almanca kurslarına ek olarak A1'den B1'e kadar dil seviyeleri için ücretsiz çevrimiçi Almanca kurslarına her gün  katılma fırsatına sahipsiniz.

ÖIF’den “Avusturya’daki Entegrasyonum” uygulaması
ÖIF tarafından hayata geçirilen ve Android ile IOS cihazlarda çalışan “Meine Integration in Österreich (Avusturya’daki Entegrasyonum) adlı uygulama, gerçek sınav soruları ve simülasyonları kullanarak ÖIF sınavlarına hazırlanmanızda size yardımcı oluyor. Uygulamayı Arapça, Farsça, Peştuca ve İngilizce olarak kullanma imkanı mevcuttur. Ayrıca Almanca versiyonunda okuma özelliği de bulunmaktadır. Ücretsiz uygulama hakkında daha fazla bilgiyi www.integrationsfonds.at/app adresinde bulabilirsiniz.

BİRLİKTE: AVUSTURYA çevrimiçi okul ziyaretleri
BİRLİKTE: AVUSTURYA (Zusammen:Österreich) entegrasyon elçilerini şimdi sanal olarak sınıfa getiriyor. Siz de kendi entegrasyon hikayenizi çevrimiçi olarak klasik okullarda olduğu gibi diğer öğrencilerle paylaşarak; “ön yargılar azalsın, motivasyon artsın” sloganı ile birlikte yaşam için nelerin gerekli olduğunu tartışın. Daha fazla bilgiyi www.zusammen-oesterreich.at adresinde bulabilirsiniz.

 

Podijeli:

O autoru

Ostavi komentar


+ 4 = 9