Fatih Akın'dan yeni film

0

Başarılı Türk asıllı Alman yönetmen Fatih Akın, Alman yazar Wolfgang Herrndorfs’un ödüllü “Tschick” romanının beyazperde projesinde yönetmen olarak görev alacak.

Yönettiği “Duvara Karşı / Gegen die Wand” filmi ile sesini duyuran ve bu başarısını “Aşka Ruhunu Kat / Soulkitchen” ve “Yaşamın Kıyısında / Auf der anderen Seite” gibi beyazperdede ses getiren filmlerle devam ettiren ödüllü yönetmen Fatih Akın, yeni bir yapımla beyazperdeye dönüyor.

Filmin konusu
Alman yazar Wolfgang Herrndorfs’un 30 ülkede basılan ve 2 milyondan fazla kopya satan aynı adlı best seller romanından uyarlanacak olan “Tschick” filmi 14 yaşındaki Maik’i konu alıyor. Berlin’de kopuk fakat zengin bir ailede büyüyen Maik’in yaz tatilinde annesi rehabilitasyon merkezine yatırılır ve babası genç asistanını bir anda ortaya çıkan bir iş gezisine götürmesi gerektiği bahanesiyle ortadan kaybolur. Evde tek başına kalan Maik zamanını havuza girip dinlenerek geçirirken okul arkadaşlarından biri olan genç Rus göçmeni Tschick bir anda kapısında çalıntı bir arabayla beliriverir. Birlikte yola koyulan çocuklar plansız programsız bir şekilde maceraya atılırlar.

Önümüzdeki yıl vizyona girmesi bekleniyor
Yapımcılığını Alman yapımcı Marco Mehlitz’in üstleneceği yapımda yönetmen olarak ilk düşünülen isim David Wnendt idi. Ancak Mehlitz’in kararıyla projeyi Akın devraldı. Çekimleri Eylül ayında başlayacak olan filmin vizyon tarihi ise 15 Eylül 2016 olarak belirlendi.

 

Fotoğraf: Radio Bremen

Podijeli:

O autoru

Ostavi komentar


7 − = 0