Bianca Schwarzjirg: Viyana’yı seviyorum, buradaki çeşitliliği seviyorum

0

Viyana’da yaşamayı tercih eden moderatör Bianca Schwarzjirg ile söyleşi.

Sen koşucusun – Viyana’da hangi güzergahta koşmayı seviyorsun?

SCHWARZJIRG: Tercihim Prater ve Tuna kanalı yanında koşmak, çünkü, hem yakın hemde işten sonra koşabiliyorum. Genelde sabahları koşu kıyafetini giyip, işe öyle gidiyorum, televizyon programından sonra koşuyorum, çünkü sonraları yorgun düşüyorum. Bazen Tuna kanalı kenarına arabayla gidip, orada koşuyorum. Su kenarında koşmak çok iyi geliyor. Orası çok hareketli birçok koşan insanlarla karşılaşıyorsun.

Viyana’da sevdiğin bölgeler?

SCHWARZJIRG: 9. Viyana’da oturuyorum, orayı çok seviyorum. Orada küçük dükkanlar, güzel lokaller var, çok kısa sürede şehir merkezindesin ve aynı zamanda çok çabuk şehir dışındasın; yeşillik görmek istiyorsan, hemen 19. Viyana’ya veya Klosnerneuburg’a gidebilirsin. Naschmarkt’ta, çok kalabalık olmasına rağmen, çok güzel. Yaz aylarında Tuna kanalının kenarındaki lokalleri de seviyorum.

Viyana’da nerede güzel kahvaltı yapılabilir, tiyo verebilir misin?

SCHWARZJIRG: Naschmarkt’taki Neni’de brunch yapmayı seviyorum. Albertina’nın oradaki Guesthouse’a da severek gidiyorum. Bazen de klasik takılarak, eski bir kafeteryaya gidiyorum.

Zagreb’e taşınacağını varsayalım – Viyana’da neyi özlersin ?

SCHWARZJIRG: Tabii ki arkadaşlarımız. Viyana’yı seviyorum, buradaki çeşitliliği seviyorum. Birçok kültürel faaliyetler var, güzel lokaller var ve çok kısa zamanda yeşil alan imkanın var. Ben eskiyi seviyorum, mesela imparatorluk tarihinin solan ihtişamı gibi, ama birçok yenilikler ekleniyor. Güzel görünebilirsin, güzel şeyler giyebilirsin, istedikten sonra. Güzel olanaklar da var, istemek gerekiyor. Bunlar bende olmayacaktır. Veya bir şehirde uzun süre yaşamak gerekiyor, neyin nerede olduğunu öğrenene kadar.

 

Fotoğraf: Freepik

Podijeli:

O autoru

Ostavi komentar


4 + 2 =