4 doğal formül: Yaz Sıcaklarında Aşırı Terlemenizi Önleyecek Doğal Yöntemler

0

Yazın aşırı terlemek başlı başına bir rahatsızlık olabiliyor. Özellikle nemin fazla olduğu bölgelerde şıpır şıpır akan ter damlalarıyla da mücadelemiz başlıyor. Bir de kokulu bir teriniz varsa, hem kendinizin hem de çevrenizin mutsuzluk kaynağı olabiliyorsunuz. Aşırı ve kötü kokulu teri önlemek için çoğumuz deodoranları tercih ediyoruz. Uzmanlar deodoran kullandığımız saatlere dikkat etmemizi öneriyorlar. Araştırmalara göre deodorantlar en çok gece etkili oluyor ve özellikle gece duş aldıktan sonra uygulanması gerekiyor.

Aşırı terlemeyi önlemek için naylonlu kumaşlar yerine pamuk gibi doğal kumaşlardan yapılmış ince kıyafetleri tercih edebilirsiniz. Dar kıyafetler giydiğinizde daha çok terlediğinizi fark etmişsinizdir. Bu yüzden mümkün olduğunca bol kıyafetler seçmeye dikkar etmelisiniz.

Yazın baharatlı yemeklerden kaçının. Acı biber ter üretimini hızlandırır ve soğan, sarımsak gibi kokulu yiyecekler terinizin kötü kokmasına neden olur. Bu nedenle özellikle bu gıdalardan uzak durmanızda fayda var. Bunların yanı sıra aşırı terlemeyi azaltmak için bitkisel mucizelerden faydalanabilirsiniz.

Adaçayı yaprağından 1 çay kaşığı kadar kaynar suya ekleyin; birkaç dakika bekleyin ve için. Adaçayı, aşırı terlemeyi tedavi etmenin en iyi yolu ve aynı zamanda gece terlemesine de engel olmasıyla biliniyor.

Elma sirkesinin doğal bir deodorant olduğunu söyleyebiliriz. Koltuk altlarınızı elma sirkesiyle yıkadığınızda, tüm gün boyunca terlmenizi azaltabilir. Kuru bir bezi elma sirkesiyle ıslatın ve en çok terleyen bölgelerinizi bezle silin. Bunu terleyen ayaklarınız için de uygulayabilirsiniz.

 

Podijeli:

O autoru

Ostavi komentar


8 + 7 =